ВІДМІННІСТЬ КТ І МРТ

Чим відрізняється спіральна комп’ютерна томографія (КТ)
від магнітно-резонансної томографії (МРТ)

Медичну науку XXI століття неможливо уявити без двох найбільш
сучасних діагностичних методів – КТ і МРТ.
Дані методи діагностики можна без сумніву віднести до найбільш яскравим технологічним «проривів» медичної науки, які привели до перегляду багатьох традиційних концепцій діагностики.
Для України ці методи діагностики є відносно новими, тому на сьогоднішній день має місце недостатня інформованість про їх особливості та відмінності не тільки серед звичайних громадян, але навіть і серед лікарів.
КТ і МРТ – аналогічні, але не взаємозамінні методи діагностики, які не конкурують, а взаємно доповнюють один одного.
Тому питання «що краще?» стосовно до цих методик зовсім не доречний, так як кожна з них має свої переваги відносно діагностики різних захворювань.


Основна відмінність КТ і МРТ полягає в різних фізичних явищах, які використовуються у відповідних апаратах.
При КТ використовується рентгенівське випромінювання, яке дає уявлення про фізичний стан речовини на основі різниці поглинання рентгенівських променів окремими ділянками і органами людського тіла. Комп’ютерний томограф є рентгенівською установкою, проте цей апарат знімає не статичне «фото» органу, а обертається навколо тіла пацієнта по спіралі і робить знімки під різними кутами. Наприклад, на нашому комп’ютерному томографі PHILLIPS MX 8000 IDT за один оборот трубки, що триває 0,75 сек, проводиться 16 зрізів досліджуваної області з інтервалом в 1 мм, що дозволяє діагностувати найдрібніші патологічні утворення людського організму. Тому вважається, що комп’ютерна томографія дає в 1000 разів більше інформації, ніж звичайний рентгенівський знімок.