КТ у діагностиці РАКУ ГРУДЕЙ

Рак молочної залози є найчастішою злоякісною пухлиною у жінок у всьому світі і в Україні. В останнє десятиліття в нашій країні щорічно реєструють понад 50 тисяч нових випадків захворювання на цей вид раку. У 2019 р рак молочної залози займав перше місце як по захворюваності українських жінок злоякісними новоутвореннями (20,5%), так по їх смертності від злоякісних новоутворень (17,2%). Рак молочної залози у чоловіків зустрічається значно рідше, ніж у жінок.

КТ-діагностика при раку молочної залози
Для раннього виявлення та ефективного лікування раку молочної залози велике значення має якісний скринінг. У разі раннього виявлення захворювання шанси на його успішне лікування істотно вище. Поточні методи діагностики раку молочної залози засновані на мамографії, УЗД і біопсії виявленого новоутворення. КТ-дослідження може показати чи є освіту в грудях доброякісним або злоякісним, а також здатне надавати корисні додатки до даних, отриманих при мамографії.

Також КТ може дати додаткові переваги при обстеженні пацієнток з грудними імплантатами і жінок з нестандартною грудьми. Цей вид обстеження ефективний при плануванні проведення біопсії.

КТ показала високу ефективність у виявленні метастазування при раку молочної залози. Цей діагностичний метод дозволяє проводити точне стадіювання залучення грудних і пахвових лімфатичних вузлів. Лімфаденектомія (видалення) пахвових лімфатичних вузлів в даний час є стандартним елементом комплексного лікування раку молочної залози, так як це було єдиним способом адекватного стадіювання цього захворювання при відсутності доступу до КТ-діагностики. Однак при лімфаденектомії можуть розвиватися різні ускладнення, включаючи знижену рухливість руки, набряклість і хворобливі відчуття. Застосування КТ дозволяє не проводити лімфаденектомію пацієнток, у яких не зазначено залучення лімфатичних вузлів.

Роль КТ в лікуванні
Лікування раку молочної залози, як і терапія інших видів онкологічних захворювань, істотно залежить від стадії хвороби. У ряді випадків може бути рекомендовано хірургічне втручання для видалення злоякісного новоутворення, а також подальше застосування променевої терапії, хіміотерапії або гормональної терапії.

Проведення КТ-дослідження в діагностичному центрі комп’ютерної томографії “Євросервіс Україна”

КТ забезпечує онкологів додатковою інформацією для поліпшеного планування характеру і обсягу проведеної хіміотерапії. Також цей діагностичний метод надає лікарям цінну інформацію щодо оптимальної локалізації впливу при променевої терапії. Відомості, що надаються КТ, служать для вироблення персоніфікованого лікування, що враховує індивідуальні особливості пухлин конкретної пацієнтки.

Протягом усієї програми лікування пацієнтки, яка страждає раком молочної залози, необхідно знати, як організм реагує на проведену терапію, чи є вона ефективною. Як правило, метаболічні зміни відбуваються раніше, ніж анатомічні. У разі, коли КТ виявляє значне зниження споживання тканинами радіофармпрепаратів (діагностичних засобів, що служать для виявлення ракових пухлин), це свідчить про ефективність лікування. 

Інформація, яку надає КТ, дозволяє лікарям проводити адекватний моніторинг ефективності протипухлинної терапії та забезпечує можливість оперативного корегування, якщо поточний протипухлинну дію не відповідає очікуванням пацієнтки і лікаря. Зазвичай лікар проводить повторний КТ після 1-2 циклів лікування і зіставляє її з результатами попереднього КТ-дослідження. У будь-якому випадку і при діагностиці, і при лікуванні раку молочної залози рішення про терміни проведення КТ приймає лікуючий лікар.

КТ і післяопераційне спостереження
Після завершення програми комплексного лікування раку молочної залози важливо з’ясувати, чи залишилися в тілі пацієнтки активні ракові клітини, тобто провести рестадірованіе. Для цього проводиться КТ всього тіла з метою виявлення залишків злоякісного новоутворення. При ефективному лікуванні і повне знищення ракових клітин КТ не виявляється вогнищ акумуляції радіоактивного глюкози.

Найчастіше при комп’ютерної томографії рубцева тканина в ділянці хірургічної операції або променевої дії може виглядати аномальною. У таких випадках допомагає КТ-дослідження, що дозволяє поспостерігати накопичення радіоактивного глюкози в підозрілих ділянках. Завдяки цьому стає можливим диференціювати здорову рубцеву тканину від рецидивів злоякісного новоутворення і залишкових явищ хвороби. Застосування ПЕТ / КТ сприяє виключенню непотрібної біопсії і хірургічного втручання у випадках, коли мамографія не дає однозначного розуміння ситуації.

Переваги КТ
Технологія КТ надає пацієнткам, які страждають на рак молочної залози численні переваги. КТ є неінвазивний видом обстеження, що застосовуються для стадіювання раку молочної залози, локалізації пухлини, вироблення оптимальної програми променевої терапії, оцінки відгуку злоякісного новоутворення на проведене лікування і виявлення рецидивів.

Переваги діагностичних центрів комп’ютерної томографії “Євросервіс Україна”

Компанія «Євросервіс Україна» завдяки експертній рівнем кваліфікації фахівців і наявності сучасного обладнання здатна забезпечити кращу якість діагностики пацієнток, які страждають на рак молочної залози. Застосоване нами високотехнологічне обладнання допомагає забезпечити максимальну діагностичну точність при цьому захворюванні.